Formy wsparcia psychologicznego / psychoterapeutycznego dla dzieci, rodziców i rodzin w Dobrym Miejscu. 

W przypadku poradnictwa, konsultacji czy innej formy pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży trzeba pamiętać o konieczności umówienia się rodziców / opiekunów na wywiad poprzedzający diagnostykę. Celem wywiadu poprzedzającego ze specjalistą – psychologiem czy psychoterapeutą, jest omówienie problemów i trudności dziecka z perspektywy rodziców oraz przygotowanie się do konsultacji dziecka. Wcześniej najlepiej skontaktować się z recepcją, aby ustalić, czy spotkanie odbędzie się z rodzicami i dzieckiem / nastolatkiem, czy z samymi rodzicami. Wywiad poprzedzający umożliwia również specjaliście przygotowanie się do spotkania z dzieckiem. Do takiego rodzice / opiekunowie powinni przygotować dokumentację medyczną, orzeczenia lekarskie, wyniki poprzednich badań psychologicznych i inne dokumenty, które mają istotne znaczenie dla rozwoju i życia dziecka. 

Konsultacja psychologiczna dzieci – obejmuje samodzielną rozmowę dziecka z psychologiem, która dotyczy przyczyny zgłoszenia się do specjalisty, po wcześniejszym wywiadzie poprzedzającym z rodzicami / opiekunami. Podczas konsultacji psycholog może zadawać dziecku pytania lub poprosić o wykonanie zadań diagnostycznych np. w formie specjalnych testów, dostosowanych do wieku. Po przeprowadzonej konsultacji rodzice / opiekunowie zostaną poinformowani o obserwacjach i zaleceniach. 

Wsparcie psychologiczne dla młodzieży – to forma zazwyczaj doraźnej pomocy. Wsparcie takie jest zazwyczaj pewnego rodzaju interwencją, która ma na celu wspomóc w bieżących sprawach w życiu, usprawnić strategie radzenia sobie i podnieść ogólny dobrostan psychiczny. Zanim dziecko / nastolatek skorzysta z takiej formy pomocy, konieczne jest przeprowadzenie wywiadu poprzedzającego z rodzicem / opiekunem. 

20-minutowa rozmowa telefoniczna. Usługa dotyczy osób, które poszukują najlepszej możliwości podjęcia pracy ze swoim problemem oraz trudnością. Często rodzice mają potrzebę krótkiej konsultacji, w celu zorientowania się w działaniach pomocowych dla dziecka. 20-minutowa rozmowa telefoniczna to konsultacja, podczas której specjalista prosi o krótkie przedstawienie trudności i odniesie się do możliwości, jakie na dany moment mogą być przydatne i wspierające – zarówno we współpracy w sektorze prywatnym, pozarządowym oraz NFZ.

Mamy nadzieję, że dzięki wyjaśnieniu będzie Państwu łatwiej podjąć decyzję dotyczącą sięgnięcia po odpowiednią pomoc i wsparcie, dopasowaną do Państwa potrzeb. Warto szukać wsparcia! 

Jesteś w Dobrym Miejscu. 

Kliknij i dowiedz się więcej:

Rejestracja czynna od poniedziałku do piątku

w godzinach 13:00-18:00

tel. +48 884 662 747

poradnia@MiejsceTerapii.pl

www.MiejsceTerapii.pl

Znany Lekarz https://www.znanylekarz.pl/placowki/dobre-miejsce-centrum-terapii#services-section

Facebook – 

https://www.facebook.com/MiejsceTerapii?locale=pl_PL